VIDEO — 23 lipca, 2021 at 5:16 pm

Kanał Polsat News – jaka częstotliwość?

Obecnie kanał Polsat News jest dostępny dla każdego użytkownika, który wcześniej odbierał jego wersje w jakości HD. Nadawany w rozdzielczości 1920 x 1080 z częstotliwością 25 kl/s, ma docierać do 12 milionów Polaków.

Polsat News – informacje

Widzowie mogli poznać kanał w 2008 roku, kiedy to ten rozpoczął swoją transmisję. Początkowo wiadomości Polsatu News były dostępne w odkodowanym paśmie. Jednak po pewnym czasie został zakodowany i mogli go oglądać jedynie abonenci Cyfrowego Polsatu. W 2019 roku grupa Polsat zdecydowała się na ponowne zdekodowanie sygnału i nadawanie go z nowoczesnych nadajników tzw. czwartego multipleksu. W ten sposób program Polsatu News stał się dostępny dla użytkowników telewizji naziemnej.

Ramówka Polsat News jest podzielona na trzy części – poranną, popołudniową oraz wieczorną. Najbardziej znane programy, to „Cztery Strony Prasy”, „Debata Dnia”, „Gość Wydarzeń”, „Wydarzenia” oraz „Graffiti” czy „Państwo w Państwie”. Ze stacją związani są dziennikarze Dorota Gawryluk oraz Bogdan Rymanowski czy Agnieszka Gozdyra. Najbardziej popularne programy docierają do 4 milionów widzów dziennie.

Jak odbierać Polsat News?

Jak wspomnieliśmy odbiór Polsat News jest możliwy od 2019 roku za pośrednictwem telewizji naziemnej. Musimy jednak sprawdzić czy nasz odbiornik jest przystosowany do odbioru sygnału z nadajników MUX 4.

Możesz wybierać między antenami dachowymi, wewnętrznymi lub zewnętrznymi. Dodatkowo na każdym opakowaniu anten DVB-T znajdziesz informację o odległości, do jakiej można używać odbiornika od lokalizacji nadajnika. Kod QR na opakowaniu zewnętrznym pomaga również w wyborze odpowiedniej anteny DVB T. Jest to o tyle ważne, że nadajniki tego typu nie pokrywają terytorium całej Polski. Zatem Polsat informacyjny będzie możliwy do oglądania w większych miastach i na terenach zurbanizowanych. Anteny wewnętrzne to często tylko małe anteny prętowe, ale czasami zdarzają się również anteny wysokiej jakości, które ze względu na aktywną technologię są szczególnie polecane na obszarach peryferyjnych. Potrzebujesz również urządzenia odbiorczego. Niektóre telewizory mają już wbudowaną niezbędną technologię. Kupując nowy odbiornik ,upewnij się, że telewizor jest wyraźnie przystosowany do formatu DVB-T2. Można to rozpoznać po logo DVB-T2 HD.

Częstotliwość nadawania telewizji Polsat

PolsatNews domyślnie znajduje się na pozycji 109 w częstotliwości 263,25. Jednak w zależności od tego, z jakiego nadajnika będzie płynąć do nas sygnał, pozycja programu, a tym samym jego częstotliwość może ulec zmianie. Dlatego przed zaprogramowaniem kanałów, warto zerknąć na dostępne w Internecie wartości przypisane do poszczególnych miejscowości.